ČEZ chce přestat používat černé uhlí
Finanční ředitel ČEZu Martin Novák řekl v rozhovoru pro Bloomberg, že ČEZ se do roku 2020 bude snažit přestat ve svých elektrárnách používat černé uhlí, ve prospěch výroby elektřiny na bázi zemního plynu a obnovitelných zdrojů. Důvodem je zpřísnění podmínek emisních povolenek ze strany EU. Tímto krokem by ČEZ zamezil poklesu zisku od roku 2013, kdy by se mělo za emisní povolenky začít platit v aukcích. O způsobu zpoplatnění emisních povolenek se ještě stále rozhoduje na úrovni EU. ČEZ také hodlá pokračovat v akvizicích mimo EU, kde emisní standardy nejsou tak přísné. Zpráva nepřináší žádné nové informace.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





