Index PX dnes opět bez výraznějších změn
Bujará párty dnes na burze neprobíhala a spíše se postupně přesunuje mimo kapitálový trh. Investoři si tak po dramatickém roku chtějí alespoň na chvilku odpočinout a vychutnat si tak snad poklidné vánoční svátky, protože příští rok budou všichni potřebovat mnoho sil.
A tak mohu konstatovat, že během mé dnešní služby neproběhlo na naší burze nic zásadního. Snad jen je třeba zmínit snížené doporučení analytiků Erste Bank na akcie NWR s cílovou cenou 84 Kč. Druhou významnější zprávou je vítězství ČEZu v tendru na strategického partnera při výstavbě nové jaderné elektrárny na Slovensku, kde bude mít 49% podíl.
Na trhu ani tyto zprávy nepřinesly výraznějších změn. NWR oslabilo o 0,6 procenta a ČEZ uzavíral téměř beze změny na rovných 800 Kč.
Poslední zprávy
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 16. lednu vzrostly o 3602 tis. barelů
22.01. 18:11 Fio - Abbott Laboratories zveřejnila organické tržby za 4Q, které zaostaly za odhady analytiků
22.01. 16:37 Fio - Pražská burza pokračovala v růstu
22.01. 16:34 Fio - Procter & Gamble zveřejnil organický růst tržeb za 2Q pod očekáváním analytiků
22.01. 14:38 Fio - General Electric Aerospace oznámil výsledky za 4Q nad odhady, backlog dosáhl 190 mld. USD
22.01. 13:56 Fio





