Předvánoční klid
I dnes se DAX vyvíjel podobně jako již od 8.12. Od tohoto data se nedokázal DAX nijak výrazně odchýlit od hodnoty 4650 bodů a de facto „zemřel“. Nicméně to připomína to známé „ticho před bouří“.
Prosinec je téměř bez výraznější aktivity a vypadá to, že „velké hráče“ bolí po letošním hektickém roku trochu hlava a rozhodli se vzít si v prosinci volno.
Ticho před bouří je však asi přesná úměra, protože leden bude zcela určitě velice výrazný měsíc. A to nejen díky Obamovu vstupu do Bílého domu. Špatné údaje z ekonomiky dále pokračují, na druhou stranu se jedná o údaje, které trh již nějakou dobu očekává. Neočekávané „boty“ se již nějakou dobu neobjevily. Mezibankovní trh se uklidnil, automobilky dostaly co chtěly atd.
Statistiky uzavřou rok 2008 jako jeden z nejhorších v historii. Výhoda roku 2009 bude, že nabídne velice atraktivní ceny a proto je velice pravděpodobné, že rok 2009 se stane rokem růstovým.
Přeji veselé a klidné Vánoce.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 03.12.2025
03.12. 22:18 Fio - Dollar Tree reportoval výsledky za 3Q a zvýšil výhled na rok 2026
03.12. 16:29 Fio - Pražská burza ve středu klesala
03.12. 16:27 Fio - Marvell Technology reportoval výsledky, zveřejnil výhled a novou akvizici
03.12. 13:26 Fio - CrowdStrike zveřejnil výsledky za 3Q mírně nad odhady a zvýšil celoroční výhled
03.12. 12:15 Fio





