Afin Brokers, a.s. - Koment
Do dalších dnů nejspíše s Erste Bank
Dnešní obchodování vypadá podle očekávání. Velice slabý zájem, na akciích Philip Morris neproběhl dokonce ani jediný obchod. Burza však po dlouhé době, i když zatím pouze symbolicky, posiluje o 0,33%. Prakticky všechny tituly kromě Philip Morris jsou v plusu. Z nových zpráv, které se však na trhu nijak neodrážejí, stojí za zmínku zvýšená cílová cena akcií Erste Bank od Patrie (o 14%), která dohání současný kurz a zopakované investiční doporučení Atlantiku na Český Telecom, které zřejmě reaguje na to, že se po dlouhé době obchoduje pod 500 korunami.
Spekuluje se také o nových akvizičních cílech Zentivy v Rumunsku a u ČEZ je novinkou odstoupení Alana Svobody z představenstva společnosti. Nic z toho se však nedoráží v obchodování a za dnešním mini-růstem spíše stojí včerejší pozitivní závěr v USA po sérii poklesů.
Nicméně se můžeme těšit na příští týden. Největší šance bych dával akciím Erste Bank, které unikly výprodejům v posledních dnech. V úterý v podvečer se můžeme navíc účastnit internetového rozhovoru s šéfem Erste Bank Andreasem Treichlem.
Poslední zprávy
- Pilulka prodala většinu kamenných lékáren společnosti Dr. Max
03.07. 11:01 Fio - Akciový výhled
03.07. 09:00 Fio - Denní report - středa 02.07.2025
02.07. 22:24 Fio - Pražská burza na zelené nule, Kofola a Colt naposled s dividendou
02.07. 16:27 Fio - Constellation Brands reportovala za 1Q, trh podle CEO čelí slabší spotřebitelské poptávce
02.07. 15:33 Fio