IPO a Česká pojišťovna – plány, minoritní akcionáři a analytici
Česká pojišťovna chystá IPO! Pro mnohého jistě trochu překvapivá zpráva vzhledem k tomu, že Česká pojišťovna resp. její největší akcionář CESPO B.V. Amsterdam, patřící do finanční skupiny PPF, loni jako jeden z prvních vyvlastnil minoritní akcionáře pojišťovny. Za jednu akcii vyplatil 21 288 Kč a podle propočtů České kapitálové informační agentury to s celkovou částkou 1,46 miliardy korun byl nejdražší český squeeze-out. Zdá se však, že časy se mění.
Majitel PPF a nejbohatší Čech Petr Kellner připravuje expanzi na Ukrajinu, do Číny či Vietnamu a podle analytiků by se mu peníze od investorů hodily.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/ipo-a-ceska-pojistovna-plany-minoritni-akcionari-a-analytici.html
Poslední zprávy
- Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q a zvýšil výhled na fiskální rok 2026
30.07. 11:40 Fio - Meta zveřejnila výnosy za 2Q nad odhady, zklamal však jejich výhled na 3Q
30.07. 10:46 Fio - Samsung Electronics vykázal rekordní 2Q tažený paměťmi, mobilní divize je ale poprvé ve ztrátě
30.07. 10:23 Fio - CTP zveřejnilo výsledky za 1H, čistý příjem z nájmu vzrostl meziročně o 12,4 %
30.07. 09:10 Fio - Akciový výhled
30.07. 09:09 Fio





