Americké trhy klesají kvůli obavám z dalšího zvyšování sazeb
Americké akciové trhy byly dnes pod prodejním tlakem, když se na trhu objevily spekulace o dalším možném zvýšení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky. Paradoxně k tomu pomohly dnešní pozitivní makroekonomická data, především růst spotřebitelské důvěry za duben byl překvapením. Růst spotřebitelské důvěry ale vyvolává vyšší inflaci, což nerada vidí centrální banka. Právě obavy z reakce FED, poslaly převážnou většinu akciových titulů do červených čísel. Technologický trh Nasdaq oslabil již čtvrtý den za sebou, i když v dnešní seanci oslabil o pouhých 0,13 procenta. Prudší byl propad indexu Dow Jones, který ztratil proti včerejšímu dni téměř půl procenta.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





