Futures ... a co dál? aneb alternativní produkty na pražské burze
Už je to více než měsíc, co burzovní komora na svém zasedání schválila harmonogram zahájení obchodování s futures. “Po legislativní a technické stránce je burza na zahájení obchodování připravena, zbývá pouze provést testovací práce obchodního systému a systému pro vypořádání”, psalo se tehdy v oficiálním prohlášení burzy s tím, že obchodní systém bude od počátku května otevřen pro účely testování členů burzy a dodavatelů jejich softwarových řešení. “Samotné obchodování bude spuštěno až po úspěšných testech členů, jejichž společný podíl na obchodování ve SPAD je dostatečně významný. Předpokládaný termín zahájení obchodování je 1. září 2006”, stálo dále v prohlášení.
Důvody, proč burza rozšiřuje své nabídkové portfolio, jsou zřejmé. Jako první se nabízí nedostatek zájmu o IPO, které by rozšířilo investiční možnosti. “Pociťujeme to posledních 10 let, že je minimální zájem uvádět firmy na trh”, prohlásil na středečním semináři České spořitelny věnované alternativním investicím šéf pražské burzy Petr Koblic.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/futures-a-co-dal-aneb-alternativni-produkty-na-prazske-burze.html
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 05.12.2025
05.12. 22:32 Fio - Pražská burza v závěru týdne rostla
05.12. 16:37 Fio - Hewlett Packard Enterprise reportoval za 4Q, segment Networking vzrostl meziročně o 150 %
05.12. 15:15 Fio - Společnost Cooper Companies reportovala za 4Q, výhled a strategická revize potěšily analytiky
05.12. 15:01 Fio - Řetězec prodejen kosmetiky Ulta Beauty oznámil výsledky za 3Q nad odhady a zvýšil celoroční výhled
05.12. 11:05 Fio





