Kakao v očekávání letošní sklizně
Největší pokles ceny za poslední tři týdny zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. nejaktivnější prosincový futures kontrakt na kakao. Příčinou byl pád amerických akciových indexů a posilující hodnota amerického dolaru, které snížily celkově poptávku po komoditách obchodovaných v New Yorku. Poté, co dolar posílil vůči koši šesti hlavních světových měn na úroveň týdenního maxima, oslabil americký akciový index Standard and Poor´s 500 o 1 %. Komoditní Reuters/Jefferies CRB index oslabil v rámci včerejší obchodní seance o 2,1 %, přičemž hlavní pokles zaznamenaly futures kontrakty na energie a pomerančový koncentrát.
Futures na kakao s prosincovým termínem dodání oslabil v rámci včerejší obchodní seance na burze ICE Futures U.S. o 36 USD (1,2 %) na uzavírací cenu 3076 dolarů za metrickou tunu.
Hlubšímu propadu ceny kakaa zabránily pak především obavy z menší než očekávané úrody kakaových bobů v Pobřeží slonoviny, které je vůbec největším pěstitelem zmíněné komodity na světě. Sklizeň kakaových bobů by měla ve zmíněném státě začít v příštím měsíci.
Poslední zprávy
- Denní report - středa 09.07.2025
09.07. 22:24 Fio - Pražská burza navyšovala zisky také dnes
09.07. 16:28 Fio - Akciový výhled
09.07. 08:59 Fio - Denní report - úterý 08.07.2025
08.07. 22:27 Fio - Pražská burza zakončila v zeleném
08.07. 16:27 Fio