Zítra nás čeká zasedání ČNB a schvalování rozpočtu
* Regionální měny v čele s polským zlotým během středeční seance oslabovaly. Česká koruna ztrácela čtvrt procenta a posunula se ke hranici 25,20 CZK/EUR, přičemž všechny obchody na mezibankovním trhu byly uskutečněny v rámci relativně úzkého pásma 25,135 až 25,26. Dolar dnes mírně podražil, vrátil se zpět nad 17 korun.
* Zítra nás čekají dvě důležité události. Centrální banka bude rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. V souladu s konsensem nečekáme ve stávajícím nastavení měnové politiky žádné změny. Dle naší prognózy by však měla bankovní rada snížit úrokové sazby na listopadovém zasedání, kdy bude mít k dispozici i aktualizovanou makroekonomickou prognózu. Trhy však se snížením ani na jednom zasedání nepočítají.
* Druhým důležitým zítřejším bodem bude hlasování o statním rozpočtu. Dohoda mezi jednotlivými politickými stranami se zřejmě vyrýsovala, a tak úsporný balíček bude zítra pravděpodobně schválen. V deficitu by mělo dojít k několika změnám, které by měly vést k jeho mírnému zvýšení oproti původnímu návrhu vlády, nicméně by měl být zachován pod 170 mld. Kč.
* Výnosová křivka zůstala dnes prakticky bez pohybu.
Poslední zprávy
- Pražská burza navázala na včerejší pokles
28.05. 16:28 Fio - Phreesia reportovala výsledky za 1Q nad očekávání
28.05. 15:52 Fio - Kofola: Pozvánka na telekonferenci k výsledkům 1Q/3M 2026
28.05. 14:20 Kofola ČS a.s. - Colt a Eurenco mají zájem o Explosii
28.05. 11:46 Fio - Salesforce zveřejnil výsledky za 1Q nad odhady, obavy z dopadu AI přetrvávají
28.05. 10:17 Fio





