ČEZ: návrh na změnu zákona o povolenkách
Dle zprávy deníku HN budou mít teplárny a elektrárny po roce 2013 větší šanci dostat se k emisním povolenkám zdarma. Dva senátoři totiž připravili novelu zákona, která zmírňuje podmínky pro získání povolenek zdarma po roce 2013 (postupný náběh kupování povolenek na 30% v roce 2013, 100% kupování povolenek až v roce 2020). Dle současného zákona totiž získají povolenky zdarma jen ty podniky, které předloží plán investic do ekologizace výroby do března 2010 a polovinu peněz proinvestují již do konce roku 2011. Dle nového návrhu by společnosti získaly další tři měsíce na předložení projektů a museli by alespoň jeden projekt zahájit nejpozději v roce 2013 a vše dokončit v roce 2019. Dle našeho názoru by ČEZ neměl problém splnit ani přísnější podmínku (obsaženou v zákone nyní), protože již v současné době investuje mohutně do obnovy svého uhelného portfolia. Zprávu hodnotíme z hlediska dnešního obchodování jako neutrální.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





