Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Pátek 26.6.2026 21:27
Akcie.cz»Zpravodajství»Komentáře a doporučení»Štáty G7 chcú silnejší dolár

Zpravodajství

Štáty G7 chcú silnejší dolár

02.10.2009 15:33:57 | Colosseum, a.s.

Deň pred summitom G7 v Istanbule vydali niektorí predstavitelia tohto združenie komentár, v ktorom požadujú zhodnotenie amerického dolára. Christine Lagarde, ministerka financií Francúzska uviedla, že „každý chce silný dolár“. Ten si v uplynulom roku pohoršil oproti košu siedmich najvýznamnejších nedolárových mien o 13 percent, čo je nepriaznivé pre neamerických exportérov. Požiadavky ohľadom posilnenia USD sa v posledných objavujú čoraz častejšie. Naposledy sa v jeho prospech vyjadril šéf ECB Trichet. Dnes je vývoj na devízovom trhu pomerne volatilný, pričom kurz EUR/USD stagnuje na 1,4550 centoch.

Autor: Boris Tomčiak

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

SHELL880,00+4,02
FILLA70,00+2,94
UQA427,60+2,69
EFORU332,00+2,47
VER1 376,00+1,93

Zajímavé poklesy

PVT1,12-13,85
ATS4 508,00-8,74
PEN6,90-5,48
PILLE115,00-4,17
NOKIA279,95-3,33

Kurzovní lístek

EURdolu24,265-0,02
HUFdolu6,852-0,42
JPYnahoru13,166+0,37
PLNdolu5,660-0,03
USDnahoru21,284+0,49

demo-e-broker

Indexy

26.06.2026
Graf - PX

PXnahoru+0,232 561,1016:15:29
RMnahoru+0,18726,6116:56:46
DJIAdolu-0,1851 825,9921:06:09
NASDAQdolu-0,3825 261,9321:06:11
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-1,2524 681,7217:30:02


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz