Topolánek: Stát by měl koupit zpět majoritu v Unipetrolu
Bývalý český premiér Mirek Topolánek (ODS) řekl v rozhovoru pro deník E15, že český stát by měl usilovat o zpětný odkup většinového podílu v Unipetrolu od PKN Orlen, aby se rafinérie neocitla v ruských rukou. Ekonomický expert ČSSD Jan Mládek se domnívá, že stát má spíše hrát aktivní roli při hledání soukromého kupce, který by byl přijatelný, za podmínky, že PKN Orlen by skutečně Unipetrol prodával. PKN Orlen již několikrát odmítl, že by Unipetrol prodával. V srpnu jednání o prodeji popřel i předseda vlády Jan Fischer. Nemyslíme si, že by měl český stát kupovat svůj podíl v Unipetrolu zpět. O prodeji Unipetrolu se již delší dobu spekuluje, což může vyvolávat nervozitu při obchodování s akciemi Unipetrolu.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





