R-FACTOR downgrade Erste: Raději eurem třikrát otoč... (+ Potenciál +R-FACTOR List)
Hlavní hybnou silou Erste byla v uplynulém týdnu spekulace o navýšení kapitálu o více než miliardu Eur. Obavy z naředění, jež by mohlo podle odhadu analytiků dosáhnout deseti procent, spolu s korekční náladou trhu ukrojily v minulém týdnu z nakumulovaných zisků akcie takřka 5 %. Jak ve čtvrtečním reportu upozorňují analytici Sal. Oppenheim (kteří bance zároveň potvrdili nelichotivé doporučení „prodat“ s cílem 20 Eur), Erste by pro splacení podílového kapitálu a zvýšení ukazatele Tier 1 na 8 % potřebovala kolem 3,4 mld. Eur nového kapitálu. Pojďme se podívat na agregaci doporučení za poslední 3 měsíce se zahrnutím nových reportů a určeme novou hodnou R-FACTOR...
Nová doporučení na Erste přináší další skepsi, čtěte na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/r-factor-downgrade-erste-radeji-eurem-trikrat-otoc-potencial-r-factor-list.html
Poslední zprávy
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio - Indexy prozatím v převážně kladných číslech
25.06. 19:02 Fio





