Výsev pšenice v U.S. nabírá zpoždění
Posílení ceny z hodnoty dvouletého minima zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade nejaktivnější prosincový futures kontrakt na pšenici. Důvodem byly spekulace, podle nichž kvůli zpoždění sklizně kukuřice a sóji nebudou mít američtí farmáři dostatek času na vysetí předpokládaného množství ozimé pšenice. Podle amerického ministerstva zemědělství (USDA) bylo v U.S. k 27.září sklizeno 6 % celkového objemu kukuřice a asi 5 % sóji. Pětiletý průměr z celkového objemu jednotlivě sklizených zrnin přitom ke zmíněnému datu činí 18 %. Nebezpečí plyne ze skutečnosti, že pokud nebudou moci farmáři začít včas s výsevem ozimé pšenice, zůstanou některé oblasti Spojených států neoseté.
Futures na pšenici s prosincovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze CBOT o 1,5 centu (0,3 %) na uzavírací cenu 442,75 centů za bušl.
Stejným směrem pokračuje vývoj ceny zmíněného futures kontraktu na pšenici také v rámci dnešní obchodní seance, konkrétně pak o 9,5 centů na 452,25 centů za bušl.
Poslední zprávy
- Chipotle snížil výhled, společnost trápí nižší návštěvnost restaurací a růst nákladů
30.10. 17:35 Fio - Výsledky Eli Lilly překonaly ve 3Q očekávání díky silnému výkonu léků Mounjaro a Zepbound
30.10. 17:00 Fio - Pražskou burzu táhla po výsledcích Komerční banka
30.10. 16:37 Fio - Microsoft reportoval silný růst cloudové platformy Azure
30.10. 16:15 Fio - Meta zveřejnila výsledky za 3Q, analytici se obávají vysokých kapitálových výdajů
30.10. 12:29 Fio





