US futures indikují pozitivní start výsledkového týdne
Prozatímní futures na hlavní akciové indexy v USA ukazují na optimistické očekávání hospodářskými výsledky nabitého týdne. Dnes podpořil trhy holandský konglomerát Philips Electronics (PHG), když reportoval překvapivý zisk 174 mil. EUR, přičemž se očekávala ztráta. Tento týden budou odkrývat karty světoví hráči jako Intel, Johnson & Johnson, JP Morgan, AMD, Citigroup, Goldman Sachs, Google, IBM, Nokia, Bank of America a General Electric. Hranice 10 000 bodů na indexu DJIA se blíží (páteční close 9 864 bodů), vše bude záležet na výsledcích hospodaření právě zmíněných společností. Výrazně zajímavé budou především poskytnuté výhledy hospodaření, které budou v investorech vytvářet očekávání budoucího vývoje.
Dlouhodobě slábnoucí dolar pomáhá nadále k růstu komodit a na ně navázaných akciových titulů. I dnes by komoditní akcie měly patřit k těm výkonnějším.
Dnes ještě nejsou na pořadu významnější hospodářské výsledky, avšak zítra se již budou investoři těšit na Intel (INTC) a Johnson & Johnson (JNJ). Speciálně u druhého z jmenovaných se zřejmě dá očekávat pozitivní vyznění výsledkového reportu, neboť už dnes zvýšila Deutsche Bank cílovou cenu tohoto titulu z 63 na 67 USD při ponechání doporučení „buy“. Nechme se tedy překvapit, s čím nakonec tento oblíbenec Warrena Buffeta přijde.
Credit Suisse dnes také zvýšila doporučení společnostem Visa (V) a MasterCard (MA) z „neutral“ na „outperform“, a to se slovy, že v současné době se akcie pohybují na vhodných vstupních cenách.
Konkrétní stavy futures vypadají takto: DJIA Index +48 bodů, Nasdaq 100 Index +9,2 bodů a S&P 500 Index +6,1 bodů.
Ani makrodata dnes nebudou obsahovat významné údaje, které by mohly ovlivnit směr tradingu.
Nejbližší kontrakt ropy se obchoduje za 72,93 USD za barel (Crude Oil - NYMEX), zlato stojí 1056 USD za trojskou unci (Gold - COMEX). Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,4764.
Karel Chod
CAPITAL PARTNERS a.s.
www.stockmarket.cz
Poslední zprávy
- Americké akcie v závěru týdne rostou
29.05. 19:59 Fio - Pražská burza v závěru týdne zpevňuje
29.05. 16:37 Fio - Costco zveřejnilo výsledky za 3Q nad odhady, analytiky znepokojuje zpomalení růstu členské základny
29.05. 13:39 Fio - Photon Energy provedla dodatečné úpravy k výsledkům za 4Q 2025
29.05. 13:01 Fio - Dell Technologies zveřejnil výsledky za 1Q výrazně nad odhady a zvýšil výhled, táhnou ho AI servery
29.05. 10:37 Fio





