Komentář k americkému trhu
Včera americké trhy v úvodu opět rostly, podpořeny rostoucím optimismem ohledně akcií, hospodářských výsledků a také přibližující se hranici 10 000 bodů, ale také slabým dolarem a následně vyššími cenami komodit. Ještě před polednem začal trh oslabovat, i když jen mírně. Před závěrečnou hodinou seance většina indexů mírně ztrácela, nicméně k žádnému výraznému nárůstu prodejů nedošlo. V poslední hodině se opět projevila nedostatečná podpora a Dow Jones (+20,9; 0,21%) se jen s obtížemi dostal zpět do pozitivního pásma.
Dnes nemá smysl očekávat větší oslabení, jelikož výsledková sezóna se teprve rozjíždí a včerejší posilování rozhodně moc přesvědčivé nebylo. Prodeje by dnes měly být jen omezené a měly by vyvrcholit ještě před druhou půlkou odpoledne. Poté by se trh mohl opět pokusit o růst. V krátkodobém horizontu se dá očekávat vyvrcholení současného růstu na začátku příštího týdne. Soudě podle finančního zpravodajství to vypadá, že se medvědi předčasně uložili k zimnímu spánku, a hlavní myšlenkou je cesta vzhůru. Ta ale nebude bez komplikací a mohlo ji vystřídat slabší období, které většinou přichází před svátkem Dne díkuvzdání (26. listopadu).
Dnes bude trh stále váhat, ale zítra a ve čtvrtek se dá čekat růst.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 19.06.2026
19.06. 18:23 Fio - Pražská burza rostla
19.06. 16:58 Fio - Akciový výhled
19.06. 08:59 Fio - Denní report - čtvrtek 18.06.2026
18.06. 23:00 Fio - Mír na Blízkém východě odstartoval rally na Wall Street: Akcie rostou, ropa padá
18.06. 20:06 Fio





