JPMorgan otevřel výsledkovou sezónu amerických bank
JPMorgan dnes otevřel výsledkovou sezónu amerických bank ve velkém stylu. Čistý zisk na akcii za třetí čtvrtletí roku dosáhl 82 centů na akcii, čímž výrazně překonal očekávání trhu (51 centů na akcii). Toto pozitivní překvapení je způsobeno především na straně příjmů (28,8 mld. USD oproti očekávání 25,1 mld. USD). Banka mimo jiné těží, stejně jako v první polovině roku, z dobrých výsledků divize investičního bankovnictví (+118 % r/r) a integrace banky Washington Mutual, kterou banka převzala v září minulého roku.
Co se týče opravných položek k nespláceným úvěrům, lze již pozorovat určitou stabilizace. Ve třetím čtvrtletí dosáhly výše 9,8 mld. USD, mírný nárůst oproti minulému kvartálu (9,7 mld. USD) je způsoben především růstem nesplácených úvěrů z kreditních karet (5,0 mld. USD oproti 4,6 mld. USD v 2Q 09).
Zveřejněné výsledky lze vnímat jednoznačně pozitivně a měly by pomoci k dalšímu růstu bankovního sektoru. Nicméně JPMorgan je převážně investiční banka, takže není tak výrazně zasažena růstem nesplácených úvěrů, jako retailové banky. Z tohoto důvodu vidíme riziko určitého ochlazení dosavadního pozitivního sentimentu ke konci týdne, kdy reportují výsledky Citigroup (čtvrtek) a Bank of America (pátek), které se naopak soustředí na retailové bankovnictví a jejichž hospodaření bude výrazně negativně ovlivněno pokračujícím zhoršováním jejich úvěrových portfolií.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 29.05.2026
29.05. 22:17 Fio - Americké akcie v závěru týdne rostou
29.05. 19:59 Fio - Pražská burza v závěru týdne zpevňuje
29.05. 16:37 Fio - Costco zveřejnilo výsledky za 3Q nad odhady, analytiky znepokojuje zpomalení růstu členské základny
29.05. 13:39 Fio - Photon Energy provedla dodatečné úpravy k výsledkům za 4Q 2025
29.05. 13:01 Fio





