Pražská burza roste díky dobré náladě na evropských trzích
Index PX pražské burzy dnes přidává 1,55% a kopíruje tak vývoj na západoevropských trzích (index EuroStoxx 50 v tuto chvíli 1,6%). Podobně se daří také burzám v Polsku a Německu, maďarská burza roste dokonce o 3,4%, hlavně zásluhou akcií OTP Bank. Také v západní Evropě jsou největším tahounem finanční tituly - francouzská banka Societe Generale posiluje po výsledcích za 3. čtvrtletí o téměř 5%, ještě více získávají pojišťovny Aegon a ING.
Americké akciové trhy také otevřely růstem přes 1%, optimismus by nicméně mohly zchladit nepříliš přesvědčivá makrodata, když soukromý sektor v USA zrušil v říjnu více pracovních míst než se čekalo a také index aktivity ve službách nečekaně klesl.
Na pražské burze se z jednotlivých titulů dnes díky úspěšnému závěru obchodování dařilo akciím mediální skupiny CME ( 4,9%), které tak reagovaly na růstový začátek obchodování na svém primárním trhu (americký Nasdaq). Akciím této firmy pomohlo také dnešní oslabení amerického dolaru. Nejvíce naopak klesají akcie Philip Morris ČR (-1,1%). Z podnikových zpráv bylo událostí dne oznámení výsledků Komerční banky, která za 3. čtvrtletí dosáhla zisku 2,68 mld. Kč a téměř přesně tak splnila očekávání trhu (2,71 mld. Kč podle průzkumu agentury Reuters).
Poslední zprávy
- Colt CZ: dohoda mezi USA a EU přináší 15% celní sazbu
28.07. 10:24 Fio - Index DAX v úvodu obchodování posiluje po uzavření celní dohody mezi USA a EU
28.07. 09:35 Fio - Akciový výhled
28.07. 08:59 Fio - USA a EU se dohodly na 15% clech na většinu evropského exportu včetně automobilů
28.07. 08:57 Fio - Denní report - pátek 25.07.2025
25.07. 22:19 Fio