Pšenice na CBOT zamířila vzhůru
První nárůst ceny po více jak týdnu zaznamenal v rámci včerejší obchodní seance na burze Chicago Board of Trade nejaktivnější březnový futures kontrakt na pšenici. Důvodem byly známky zvýšené poptávky po amerických zásobách. Spojené státy platí za největšího exportéra pšenice na světě. Podle zprávy amerického ministerstva zemědělství nakoupil Irák 100 tisíc metrických tun pšenice s termínem dodání do konce stávajícího marketingového roku, tedy k datu 31.5.2010. Zároveň s tím nakoupilo Japonsko z amerických zásob dalších 85 tisíc metrických tun. Růst poptávky po komoditách podpořil zároveň delší dobu pokračující pokles hodnoty amerického dolaru, jež vůči koši šesti hlavních světových měn oslabil během včerejšího obchodního dne o 1,9 % a také zprávy o nepříznivém počasí v Argentině, jež ohrožuje tamní sklizeň pšenice.
Futures na pšenici s březnovým termínem dodání posílil v rámci včerejší obchodní seance na burze CBOT o 18 centů (3,3 %) na uzavírací cenu 571,5 centů za bušl.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





