Červená čísla pro Evropu
Poslední listopadový den byl stejně jako ty předchozí ovlivněn aktuálními zprávami o společnosti Dubai World, která je zcela jistě jednou z podniků, které jsou klíčové pro celou ekonomiku Dubaje. Přestože se tamní ministerstvo financí domnívá, že reakce trhů po celém světě připomíná spíše nafouklou bublinu a veřejnost byla ujištěna, že banky nemají problém s případnou likviditou, zavírací hodnoty na světových trzích tomu příliš neodpovídaly.
Pokles dnes zaznamenal nejen německý index DAX, který ukončil obchodování na hodnotě 5625 bodů (-1,05 %), ale i ostatní evropské trhy - francouzský CAC 40 (-1,11%), britský FTSE 100 (-1,05). Vyrovnanost v nelichotivých hodnotách představoval pro investory i EuroStoxx 50 (-1,20 %).
Přitom obchodování v Americe bych spíše nazval čekáním na impuls, který by měl určit směr, jakým se bude ubírat sentiment v posledním měsíci roku
Poslední zprávy
- Denní report - úterý 22.07.2025
22.07. 22:06 Fio - Lockheed Martin reportoval výsledky, zisk na akcii klesl kvůli ztrátám v letectví a divizi Sikorsky
22.07. 17:27 Fio - Pražská burza klesala s negativním zahraničním sentimentem
22.07. 16:26 Fio - Philip Morris International oznámil výsledky za 2Q, organické tržby vzrostly méně než se očekávalo
22.07. 15:42 Fio - Coca-Cola reportovala výsledky za 2Q a zvýšila výhled porovnatelného zisku na akcii
22.07. 14:53 Fio