Zemný plyn vyráža nahor
Januárový kontrakt zemného plynu si včera na New York Mercantile Exchnage polepšil o 19,1 centa (3,6 percenta) na 5,523 USD za MMBTU. To je najvyššia cena od začiatku tohto roka. Komodite pomáhajú informácie o chladnom počasí v Spojených štátoch. Vďaka tomu sa rýchlejšie znižujú zásoby. Pre zemný plyn je priaznivé aj rozhodnutie spoločnosti Exxon Mobil kúpiť producenta zemného plynu XTO Energy, pričom podľa manažmentu preberajúcej firmy by dopyt po plyne mal kvôli prísnejším emisným zákonom v USA výrazne vzrásť.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





