Zlato na měsíčních maximech
Nejvýše za období posledního měsíce se na newyorském COMEXu pohybovala na úvod tohoto týdne cena zlata v reakci na oslabování amerického dolaru. Ten zaznamenal vůči euru největší pokles od listopadu, zřejmě kvůli očekávání že FED ponechá úrokové sazby na nízké úrovni po delší období, než se dosud předpokládalo, aby tak podpořil zotavení amerického hospodářství. Kontrakt zlata s termínem dodání v únoru posílil během pondělní seance o 12,50 dolaru (1,1 %) na 1151,40 amerických dolarů za trojskou unci, což je nejvyšší uzavírací cena od 7. prosince.
Poslední zprávy
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
23.06. 16:24 Fio - Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio - S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
22.06. 22:11 Fio





