Zlato na měsíčních maximech
Nejvýše za období posledního měsíce se na newyorském COMEXu pohybovala na úvod tohoto týdne cena zlata v reakci na oslabování amerického dolaru. Ten zaznamenal vůči euru největší pokles od listopadu, zřejmě kvůli očekávání že FED ponechá úrokové sazby na nízké úrovni po delší období, než se dosud předpokládalo, aby tak podpořil zotavení amerického hospodářství. Kontrakt zlata s termínem dodání v únoru posílil během pondělní seance o 12,50 dolaru (1,1 %) na 1151,40 amerických dolarů za trojskou unci, což je nejvyšší uzavírací cena od 7. prosince.
Poslední zprávy
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
24.06. 16:27 Fio - Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio





