ArcelorMittal je späť v zisku
Spoločnosť ArcelorMittal (MT NA), najväčší producent oceli na svete, dnes uviedla, že v poslednom štvrťroku 2009 sa jej podarilo dosiahnuť čistý zisk 1,07 miliardy USD, pričom minulý rok mala v rovnakom období stratu 2,63 miliardy USD. Zlý je však medziročný pokles tržieb o 16 percent na 18,6 miliardy. Spoločnosť plánuje kvôli zotaveniu globálnej ekonomiky reštartovať produkciu v dočasne uzavretých rafinériách vo Francúzsku a Estónsku. Výhľad oceliarskeho priemyslu na tento rok je optimistický. Banka Nomura Holdings predpokladá, že globálne využitie produkčnej kapacity oceliarní dosiahne úroveň 77 percent. V minulom roku to bolo 69 percent. Cena akcií spoločnosti dnes klesá o 6 percent na 26,9 EUR.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





