DAX odstartoval nový týden růstem
Německý index DAX odstartoval nový týden růstem, aktuálně 0,22%. Po smíšeném pátečním závěru v USA dnes NIKKEY zakončil 0,19%ním pohybem. Dnes se bude v SRN zveřejňovat index spotřebitelských cen, jehož výše bude mít jistě vliv na vývoj DAXu. Meziměsíčně se očekává růst spotřebitelských cen o 0,1% a meziročně o 2%. V popředí růst německých akcií stojí ThyssenKrupp, jehož francouzský kolega Arcelor nakonec souhlasil s tím, aby ho koupil Mittal Steel. Arcelor tak akceptoval navýšenou nabídku 26,9 mld. EUR.
Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s.,ČESKÝ TELECOM, a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
Fio, burzovní společnost, a.s., Jana Havelková, makléř
Poslední zprávy
-   Páteční obchodování skončilo na pozitivní vlně
 31.10. 21:02 Fio
-   Trh v USA začíná ztrácet dech, ale stále se lehce zelená
 31.10. 17:54 Fio
-   Denní report - pátek 31.10.2025
 31.10. 17:05 Fio
-   Pražskou burzu v závěru týdne hnala po výsledcích Erste
 31.10. 16:33 Fio
-   AbbVie vykázala za 3Q smíšené tržby ze svých léků a zvýšila čtvrtletní dividendu
 31.10. 16:29 Fio






