US futures dne 8.3.2010: zřejmě oddychový čas
Po pátečním solidním rally v USA a raním pozitivním závěru v Asii, to nyní podle stávajícího sentimentu a indikací futures vypadá na určité intermezzo trhů zatím bez větších obav z radikálnějších snah o vybírání zisků.
Dnes nejsou k dispozici v USA žádné kursotvorné impulsy makrocharakteru a nebudou ani zítra.
Z těchto důvodů je také pozornost zaměřena více i na Evropu, kde bude v 17 hod. zahájen meeting ministrů financí EU s tématem Řecka a dalších fiskálních návazností. K tomuto je třeba informaci, že president Francie Sarkozy se vyjádřil o připravenosti vůči Řecku. Dále Německo a Francie plánují novou iniciativu v oblasti zvýšení spolupráce a monitoringu Eurozóny, což bude také zahrnovat vytvoření Evropského měnového fondu (EMF) podle reportu Financial Times, první detaily byly projednány již o víkendu.
Problémová pojišťovna AIG je blízko uzavření dealu na prodej své druhé největší zahraniční pojišťovací divize American Life Insurance za 15,5 mld. USD do rukou MetLife (MET) v cashi a akciích. Dále Petrochina (PTR) a Royal Dutch Shell (RDS.A) předložily společnou nabídku australské firmě Arrow Energy za 3 mld. USD.
Na komoditních trzích se ropa Light Sweet obchoduje za 81,75 USD za barel a zlato je na ceně 1133,90 USD za trojskou unci. Na forexových trzích jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3648.
Aktuální futures bez výrazného směru: DJIA -4 body, Nasdaq 100 -1,75 bodů a SP 500 +0,80 bodů.
CAPITAL PARTNERS a.s.
J. Stoulil
Poslední zprávy
- Americké akcie v úvodu týdne ztrácejí
08.12. 20:02 Fio - Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí Fedu o sazbách, index CPI (ČR, Německo)
08.12. 17:31 Fio - Pražská burza na záporné nule
08.12. 16:37 Fio - Akciový výhled
08.12. 09:06 Fio - VIG: Autonomous Research zvyšuje cílovou cenu z 39 EUR na 45 EUR při stávajícím doporučení
08.12. 08:57 Fio





