Koruně se v pátek vůči euru nedařilo
Páteční obchodování bylo pro korunu nepříznivé, podobně jako pro další riziková aktiva (evropské akciové indexy se pohybovaly v červených číslech). Z regionálních měn si překvapivě připsal zisky polský zlotý. Koruna vůči euru se posunula z ranních úrovní okolo 25,32 až nad úroveň 25,40.
Makroekonomické indikátory zveřejněné v poslední době na jednu stranu potvrdily, že česká ekonomika prochází oživením; na druhou stranu je stále pravděpodobnější, že zotavení bude ve scénáři asymetrického "W". Externí pozice české ekonomiky zůstává dobře vyvážená. Pokud vezmeme v úvahu optimistický výhled Société Générale na rozvíjející se trhy, ponecháváme náš pozitivní výhled na CZK. Kvůli rizikům spojeným s nepříznivým vývojem veřejných financí, nadcházejícím parlamentním volbám a kvůli nízkým úrokovým sazbám preferujeme využít CZK jako financující měnu v relativních obchodech. CZK by měla zaostávat za vývojem svých regionálních protějšků právě kvůli svému statusu měny s nízkým výnosem.
Páteční obchodování na trhu úrokových sazeb bylo ještě stále ovlivněno čtvrtečním zasedáním ČNB. Krátký konec výnosové křivky tak dále klesl (2Y o přibližně 5 bb), zatímco delší konec se posunul výše o cca 2 bb. Výnosová křivka tak zvýšila svůj sklon.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 08.05.2026
08.05. 22:26 Fio - Denní report - čtvrtek 07.05.2026
07.05. 22:28 Fio - Pražská burza před prodlouženým víkendem rostla
07.05. 17:25 Fio - McDonald’s v 1Q překonal odhady tržeb i zisku, porovnatelné tržby vrostly o 3,8 %
07.05. 15:24 Fio - Akciový výhled
07.05. 09:01 Fio





