Ve znamení výsledků
Velkou měrou byly v průběhu dnešního obchodního dne sledovány společnosti, které avizovaly vyhlášení výsledků hospodaření za první kvartál tohoto roku. Během dopoledne zřejmě nejvýznamnější zprávou bylo překvapení v podobě koncernu Volkswagen, pod který spadá i tuzemská Škoda auto. Zvýšila v prvním čtvrtletí čistý zisk o 95 procent. Na jejich akciích pak tento výsledek byl znát po celý den a to nárustem bezmála 4 procent.
Odpolední obchodní seance pak byla doprovázena výsledky společnosti Morgan Stanley, jejích čistý zisk vzrostl o 28 procent. Nevybočila tedy z pozitivního trendu, který se v této výsledové sezoně utvořil u bankovních domů v USA.
Evropské trhy však byly ovlivněny zprávami z Řecka, jejiž CDS a výnos z dluhopisů našel nová maxima. Německý DAX tak si tak odečetl ze své hodnoty - 0,54 %, následován franzouskýchm CAC (- 1,22 %), britským UKX (- 1,04 %). Stejně tak padesátka firem spojená v EuroStoxx 50 zavírala na hodnotě - 1,22 %.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 12.12.2025
12.12. 22:04 Fio - Amerika končí týden v červeném
12.12. 22:01 Fio - Technologie pod tlakem
12.12. 19:00 Fio - Pražskou burzu podržel VIG
12.12. 16:38 Fio - Costco reportovalo za 1Q, celkové porovnatelné tržby vzrostly meziročně o 6,4 %
12.12. 11:52 Fio





