O ČEZu, konvergenci cen elektřiny a virtuální aukci ... a s analytiky
Už jen zhruba dva týdny nás dělí od zahájení aukce virtuální elektrárny, kterou pořádá ČEZ. “Ze zkušenosti víme, že o kolik procent na základě interakce nabídky (ČEZ) a poptávky (obchodníci) po elektřině vzroste cena elektřiny při této aukci, o tolik procent zhruba můžeme čekat nárůst velkoobchodních cen, které stanovuje ČVEZ v rámci “normální” aukce, která bude následovat zhruba 10-14 dní po virtuální aukci”, píše se v této souvislosti v nejnovější měsíční zprávě České spořitelny k akciovým trhům, kterou má Česká kapitálová informační agentura k dispozici. A jaký nárůst lze očekávat?
Určitým vodítkem by mohly být nejnovější data ze Slovenska a Maďarska. Obě země včera zveřejnily výsledky virtuálních aukcí, přičemž u Slovenska velkoobchodní ceny elektřiny pro rok 2007 vzrostly o 16 % na 43 EUR/MWh (36 EUR/MWh za rok 2006, což je blízko současné úrovni v ČR) a v Maďarsku na téměř 47,5 EUR/MWh. “Zvlášť Slovensko je signálem pro vývoj v celém středoevropském regionu”, uvedl pro dnešní vydání Hospodářských novin šéf ČEZu Martin Roman.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/o-cezu-konvergenci-cen-elektriny-a-virtualni-aukci-a-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 07.08.2026
07.08. 22:27 Fio - Pozitivní vývoj na Wall Street
07.08. 19:37 Fio - Pražská burza v závěru týdne klesala
07.08. 16:52 Fio - Take-Two Interactive zveřejnil výsledky za 1Q, čisté rezervace mírně překonaly odhady analytiků
07.08. 15:25 Fio - Groupon zvýšil celoroční výhled očištěné EBITDA, výsledky za 2Q byly smíšené
07.08. 13:39 Fio





