Fio informuje: Pražská burza „kopíruje“ zahraniční vývoj a klesá
Pražská burza oslabuje druhý den v řadě, když na trh působí negativní sentiment ze zahraničních trhů. Index si odepisuje téměř 2% a zastavil se na podpoře 1325 bodů, pod tlakem jsou všechny spadové tituly. Největší ztráty zaznamenává mediální společnost CME, která si odepisuje 4% a obchoduje se tak výrazně pod včerejším závěrem na Nasdaqu. Okolo 3% si odepisuje Unipetrol a Zentiva, Komerční banka se pohybuje nad hladinou 3000 Kč (-2,5%). Největší objem si tradičně připisuje Čez (700 mil Kč) při snížení ocenění o 2% na aktuálních 712 Kč. Relativně nejlépe si vede Erste Bank (-0,7%) a Philip Morris (-0,5%), ten se však prakticky vůbec neobchoduje. Proti rannímu hektickému obchodování se ceny aktuálně stabilizovaly a aktivita ustala.
Emitenti nebyli seznámeni s těmito investičními doporučeními.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu na Burze cenných papírů Praha, a.s. a RM-SYSTÉM, a.s.
Fio, burzovní společnost, a.s. je tvůrcem trhu u následujících emisí: Komerční banka, a.s., ČEZ, a. s., Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
Fio, burzovní společnost, a.s. předchází vzniku střetu zájmů ve vztahu k investičním doporučením odpovídajícím vnitřním členěním a pravidelnou vnitřní kontrolou.
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, makléř
Poslední zprávy
- Softwarová společnost NiCE ve 2Q překonala očekávání a mírně zvýšila celoroční výhled zisku
05.08. 14:42 Fio - Shopify zveřejnil výnosy za 2Q výrazně nad odhady, hrubý objem zboží vzrostl o 32 %
05.08. 14:36 Fio - Společnost Eli Lilly ve 2Q opět výrazně překonala očekávání a znovu navýšila výhled tržeb
05.08. 13:25 Fio - Novo Nordisk reportoval za 2Q a zvýšil výhled, pilulka Wegovy ale zaostala za očekáváním investorů
05.08. 11:53 Fio - SpaceX v prvním reportu po IPO překonal očekávání, akcie ale srážejí investice do AI
05.08. 10:34 Fio




