Ani čtvrtek nebyl pro regionální měny příznivý
Středoevropské měny byly i dnes pod prodejním tlakem, když shodně oslabily přes 1,0 %. Riziková averze se totiž na trzích dále zvyšuje, například evropské akciové indexy odpoledne klesaly okolo 2,0 %. Trhem se šíří obavy z toho, že by i další evropské země mohly následovat Německo v přísnější finanční regulaci. Koruna se tak vůči euru posunula z ranních úrovní pod 25,70 CZK/EUR až na 25,94.
Zítra se zajímavých dat z regionu nedočkáme, situace na trzích zůstane nejasná. Vzhledem k tomu, že krátkodobé pohyby jsou ovlivňovány především politickými prohlášeními a činy, zůstává prognózování krátkodobého pohybu obtížné. Nejistota by se měla i nadále projevovat ve zvýšené volatilitě. Oproti polskému zlotému či maďarskému forintu by však měla být česká koruna méně volatilní.
Výnosová křivka se dnes posunula níže po své celé délce o výrazných 7 bb. Tento pokles nastal navzdory oslabující koruně, vysvětlení nelze nalézt ani u německých protějšků.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 23.01.2026
23.01. 22:28 Fio - Společnost Capital One zveřejnila výsledky za 4Q a oznámila akvizici fintechu Brex
23.01. 18:06 Fio - Pražská burza klesala, na Free Marketu debutovaly akcie CSG
23.01. 16:28 Fio - Dodavatel služeb pro ropný průmysl Schlumberger oznámil očištěný zisk na akcii za 4Q nad odhady
23.01. 14:14 Fio - Intuitive Surgical reportovala za 4Q, očištěný zisk na akcii nad očekáváním
23.01. 11:57 Fio





