Ranní přehled: 28/05/10; Unipetrol
Index PX: 1 145 bodů (+0.9% d/d); objem: 2 161 mil. Kč
Unipetrol: Neutrální/Negativní (Analytik: Petr Novák)
Poslanecká sněmovna včera přehlasovala veto prezidenta a schválila zákon o navýšení podílu biosložek v benzínu (na 4,1 %) a naftě (na 6,0 %) od června tohoto roku. Z pohledu Unipetrolu je toto mírně negativní zpráva, protože přimíchávání biosložek do nafty s sebou nese dodatečné náklady. Nečekáme, že by akcie Unipetrolu na tuto zprávu nějak reagovaly.
Parlamentní volby - 2010 (Analytik: Petr Sklenář)
V České republice se 28. a 29. května uskuteční řádné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Výsledky voleb by měly být známé již v sobotu 29. května v nočních hodinách. Průzkumy veřejného mínění dlouhodobě ukazují za vítěze voleb sociální demokraty (ČSSD). Na druhou stranu je méně jasné, které strany vytvoří koaliční vládu. Hrozí, že rozložení mandátů mezi levici a pravici bude opět velmi těsné. Hlavní odpovědí, kterou by měly volby přinést, je plán stabilizace veřejných financí.
Výraznější reakci finančních trhů okamžitě po volbách neočekáváme s ohledem na historickou zkušenost. Volební pat nebo jasné vítězství levice (ČSSD+KSČM) může přinést mírně negativní reakci u koruny a částečně i u akcií. Globální faktory (Řecko, euro) mají v současnosti větší dopad na trh než domácí vlivy.
Poslední zprávy
- Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q a zvýšil výhled na fiskální rok 2026
30.07. 11:40 Fio - Meta zveřejnila výnosy za 2Q nad odhady, zklamal však jejich výhled na 3Q
30.07. 10:46 Fio - Samsung Electronics vykázal rekordní 2Q tažený paměťmi, mobilní divize je ale poprvé ve ztrátě
30.07. 10:23 Fio - CTP zveřejnilo výsledky za 1H, čistý příjem z nájmu vzrostl meziročně o 12,4 %
30.07. 09:10 Fio - Akciový výhled
30.07. 09:09 Fio





