Letos +20%(?), dividenda a divestice - o vyhlídkách Unipetrolu s analytiky
Rok 2006 se přehoupl do své druhé poloviny a tak na řadu přichází hodnocení uplynulých šesti měsíců stejně jako zveřejňování vyhlídek na následující období.
“Nejvolatilnější průběh ukázal jako vždy Unipetrol, který se stále nemůže pod novým vlastníkem zařadit po bok svých kolegů z MOLu či PKN Orlen a jeho hospodaření stále postrádá tu správnou "štávu”, uvedl například Jan Procházka z makléřské společnosti Cyrrus s tím, že hlavním problémem je skutečnost, že českému holdingu se nejméně daří dostávat vyšší ceny komodit do svých produktů.
V nejbližším období bude investorská veřejnost sledovat prodej Kaučuku a Spolany a jakékoliv náznaky výplaty případné dividendy. Podle Petra Hlinomaze z BH Securities lze spekulovat až o cca 20 % zhodnocení akcie během roku 2006.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/letos-20-dividenda-a-divestice-o-vyhlidkach-unipetrolu-s-analytiky.html
Poslední zprávy
- Pražská burza rostla s pozitivním vývojem na západoevropských trzích
02.07. 16:37 Fio - Kofola ČeskoSlovensko: Společnost zveřejnila zápis z valné hromady konané 17.6.2026
02.07. 14:52 Kofola ČS a.s. - Akciový výhled
02.07. 08:59 Fio - Denní report - středa 01.07.2026
01.07. 22:12 Fio - Smíšený vývoj na Wall Street
01.07. 20:12 Fio





