Pokles ceny cukru na burze ICE Futures U.S. pokračuje
Pokles na úroveň desetidenního minima zaznamenal v rámci posledních několika obchodních seancích nejaktivnější červencový futures kontrakt na surový cukr na burze ICE Futures U.S. Tuto skutečnost podpořila zpráva, podle které produkce cukru v Indii, v porovnání s předešlým obdobím, v marketingovém roce, jež začal 1.října, vzrostla o 30 %. Důležitou roli sehrálo především příznivé počasí, díky němuž se zvýšil výnos cukrové třtiny. Podle včerejší zprávy Indian Sugar Mills Association vzrostla produkce cukru v Indii k 15. květnu 2010 na 18,3 miliónů metrických tun, a to z loňských 14,1 miliónů.
V průběhu minulého týdne oslabil červencový futures kontrakt na surový cukr na burze ICE Futures U.S. o 1,46 centu (9,3 %) na páteční uzavírací cenu 14,19 centů za váhovou libru.
V rámci dnešní obchodní seance se cena zmíněného futures kontraktu na cukr na burze ICE Futures U.S. drží velmi blízko, a to na úrovni 14,15 centů za libru.
and#160;
Poslední zprávy
- Denní report - pondělí 21.07.2025
21.07. 22:19 Fio - Pražská burza v úvodu týdne stagnovala
21.07. 16:30 Fio - Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí ECB o sazbách (eurozóna), index IFO (Německo),..
21.07. 16:28 Fio - Domino’s Pizza reportovala za 2Q porovnatelné tržby nad očekáváním Wall Street
21.07. 15:17 Fio - Verizon zveřejnil výsledky za 2Q nad očekáváním analytiků a zvýšil celoroční výhled
21.07. 13:45 Fio