Pondělí bylo pro dolar vůči euru příznivé
Začátek týdne byl pro dolar vůči euru příznivý, když kurz USD/EUR se posunul během evropské seance z ranních úrovní na 1,2385 na 1,2260.
Včera zveřejněná data z americké ekonomiky o osobních příjmech a výdajích nijak výrazně nepřekvapila. Dnes se v USA dočkáme spotřebitelské důvěry za červen, která by měla dle kolegů z SG stagnovat na květnových úrovních. Trh ovšem očekává její zhoršení. V eurozóně pak budou zveřejněny indikátory důvěry z podnikové sféry. Pro trhy důležitější data (zejména z amerického trhu práce) budou zveřejněna až během dalších dnů.
Zatímco z krátkodobého hlediska se hledá těžko nějaký impuls, aby kurz USD/EUR prolomil pásmo 1,22-1,25, existují důvody, proč by se to mělo stát ze střednědobého pohledu a měla by být prolomena dolní hrana tohoto pásma (strukturální povaha dluhové krize v eurozóně, rozdílný přístup k fiskální politice bude znamenat i rozdílný přístup k měnové politice, když v USA by měly začít zvyšovat sazby dříve). Naši kolegové z SG si tak i nadále drží střednědobý cíl pro kurz USD/EUR na úrovni 1,10 (více viz SG FX weekly z 25. června).
Poslední zprávy
- Pražská burza navázala na včerejší pokles
17.09. 16:33 Fio - Potravinářská General Mills reportovala čísla za 1Q v souladu s odhady a potvrdila roční výhled
17.09. 14:24 Fio - Společnost Gevorkyan reportovala výsledky za 1H, tržby vzrostly o 11 % meziročně
17.09. 10:37 Fio - Akciový výhled
17.09. 09:02 Fio - Denní report - úterý 16.09.2025
16.09. 22:06 Fio