Spotřeba energie vyrovená ČEZem v 1H vzrostla o 4,2 %
Spotřeba energie vyrobená ČEZem v prvním pololetí dosáhla 30 206 GWh, což je o 4,2 % více než za stejné období minulého roku. Nárůst je způsoben především nízkou srovnávací základnou, kdy se v prvním pololetí minulého roku silně projevila hospodářská krize. Očekáváme, že celková poptávka po elektřině by měla letos vzrůst (s růstem HDP) asi o 1,5% r/r, což je v souladu s očekáváním ČEZu.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





