Komentář k americkému trhu
V pátek americký trh otevřel poklesem a nálada se ještě víc zhoršila po zveřejnění údajů o spotřebitelské důvěře. Po prvních 45 minutách tak index Dow Jones ztrácel 190 bodů, pak přišla krátké zotavení a další pokles. Odpoledne se trh stále pohyboval u denních minim a ani závěr nepřinesl výraznou změnu. Žádné panické výprodeje ale ani zotavení.
Trh se stává obětí pokračujících známek ekonomického zpomalení. Poslední kapkou byl index spotřebitelské důvěry. Na druhou stranu se oslabení po několika růstových dnech dalo čekat. S tím, jak výsledková sezóna nabírá obrátky, klesá o výsledky zájem. Proto je třeba vyčkat na další vývoj. Trh by se mohl snažit o zotavení, ale to pravděpodobně vyzní naprázdno, dokud akcie nebudou na nižších cenách. Akcie z retailového sektoru zaostávají za ostatními a pravděpodobně se zařadí mezi ty lepší nákupy, jakmile oslabovaní skončí – což se dneska určitě nestane.
Dnes trh pravděpodobně prohloubí ztráty.
Poslední zprávy
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
24.06. 14:16 Fio - FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
24.06. 13:18 Fio - Akciový výhled
24.06. 09:00 Fio - Denní report - úterý 23.06.2026
23.06. 22:09 Fio - Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
23.06. 19:50 Fio





