Uživatel nepřihlášen | Přihlásit se | Zaregistrovat se
Středa 24.6.2026 18:33

Zpravodajství

Pšenice oslabovala

21.07.2010 14:54:38 | Colosseum, a.s.

Během včerejší obchodní seance oslabila pšenice po třetí v řadě. Stalo se tak poté co Egypt, který je největším světovým spotřebitelem pšenice, nenakoupil tuto komoditu z USA, jak se předpokládalo. Egypt zakoupil celkem 120 000 tun z Ruska. Taktéž Irák nakupoval předevčírem pšenici. Zakoupil 350 000 tun z USA, Rumunska, Austrálie, Kanady a Ruska. Z toho byl však podíl pšenice nakoupené v USA pouze 50 000 tun.

Zářijová pšenice včera na CBOT oslabila o 0,9 % nebo 5,25 centů na hodnotu 577 centů za bušl. Je to celkem již 3,2 % pokles za poslední 3 dny.

Autor: Tomáš Kocourek

Poslední zprávy

Právě diskutujete

Škola investování


Zajímavé vzestupy

TMR376,00+4,44
FIXZO52,00+4,00
NOKIA297,75+3,39
FILLA68,00+3,03
BABWOOSP78,00+2,63

Zajímavé poklesy

CSG316,00-7,33
DSPW516,00-5,84
KGH1 874,60-4,45
CZGCE902,00-4,25
VIG1 560,00-3,88

Kurzovní lístek

EURdolu24,240-0,14
HUFnahoru6,805+0,30
JPYdolu13,221-0,47
PLNdolu5,653-0,01
USDdolu21,377-0,56

demo-e-broker

Indexy

24.06.2026
Graf - DAX

PXdolu-1,512 560,3316:15:29
RMdolu-0,59721,4716:54:40
DJIAnahoru+0,9152 137,1018:12:40
NASDAQnahoru+0,7425 775,3918:12:56
SP500stejne0,004 357,7322.09.21
DAXdolu-0,6224 740,3617:50:00


Odborné články

Ekonomika ČT24.cz