Komentář k americkému trhu
Včera americký trh otevřel mírným poklesem a vybírání zisků pokračovalo i po otevření. Následovala rally, která vyvrcholila před polednem a během které se podařilo umazat téměř všechny předchozí ztráty. Trh pak opět oslabil a odpoledne se pohyboval zhruba uprostřed denního pásma. V poslední hodině se Dow Jones dařilo lépe než ostatním hlavním indexům, nicméně i tak uzavíral výrazně pod denním maximem.
Včera trh nenavázal na pondělní růst, dnes by pro změnu nemělo pokračovat včerejší oslabování. Tento měsíc se bude trh snažit udržet stejnou úroveň, a pokud se přece jen objeví nějaké příznivé zprávy, měla by být reakce jen krátká. Současná nálada odráží očekávání, že se brzy začne všechno (ekonomika) zlepšovat a pak začnou růst i akcie. To se sice může stát, ale v současnosti není mnoho potenciálních kupců. Hlavní událostí v tomto týdnu budou údaje z trhu práce, které sice nebudou skvělé, ale to je očekáváno. V následujících třech týdnech až do expirace opcí by si trh měl udržovat stabilní úrovně. Pak zase nastanou horší časy.
Dnes by měl trh růst.
Poslední zprávy
- Akciový výhled
23.06. 09:01 Fio - Denní report - pondělí 22.06.2026
22.06. 22:19 Fio - S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
22.06. 22:11 Fio - Burza v úvodu týdne rostla
22.06. 16:40 Fio - Akciový výhled
22.06. 09:00 Fio





