Ropa oslabovala
V pátek pokračovalo černé zlato v poklesu a dosáhlo tak nejhoršího týdne za téměř měsíc a půl. Důvodem byly nepříznivé zprávy ze sektoru maloobchodu. Američtí maloobchodníci zaznamenali slabší růst než bylo očekáváno. Tento fakt je brán jako předzvěst nižšího hospodářského růstu. Ropa se tak dostala na měsíční minimum i proto, že vyšší nezaměstnanost nutí Američany šetřit. Podle analytiků právě díky výše zmíněným fundamentům, ke kterým lze přidat i dostatečné zásoby ropy, není v současné době důvod pro růst ceny nad 80 USD za barel.
Zářijové ropa na CME v pátek oslabila o 35 centů na 75,39 USD za barel.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio - Indexy prozatím v převážně kladných číslech
25.06. 19:02 Fio - Pražská burza mírně dolů
25.06. 16:34 Fio - Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady
25.06. 10:01 Fio





