Opatrný optimismus na Pražské burze
Pražská burza dnes otevírala spolu s ostatními evropskými trhy v plusových hodnotách.
Lídrem trhu byly jednoznačně akcie společnosti CETV, které navázaly na páteční silný růst v USA a rostly o 7% na závěrečnou hodnotu 459 CZK. CETV v pátek potvrdily výhled tržeb na letošní rok a oznámily vydání sedmiletých dluhopisů u dceřiné společnosti CET21, kterými chce splatit dosavadní bankovní úvěry za 2,8 miliard CZK a úvěr CETV.
Erste Bank se již v pátek podařilo prorazit v Rakousku technické rezistence a pokračovala v růstu o 1,8% na 775 CZK.
Naproti tomu Komerční banka je v poslední době pod určitým prodejním tlakem a v tomto trendu pokračovala i v rámci dnešního obchodování (-1,1,%, 3.829 CZK).
Společnost ČEZ se na Pražské burze pravděpodobně ukládá k zimnímu spánku a končí drobným růstem na 822,40 CZK. Pozitivnějšího vývoje u tohoto titulu se dle mého názoru dočkáme až koncem roku. Index Pražské burza končí růstem o 0,87%.
Tuzemský trh již netrpělivě očekává uvedení nového titulu na domácí burzovní parket, společnost Fortuna by se měla poprvé obchodovat již během příštího týdne. Nezbývá si jen přát aby se toto IPO podařilo a nebylo nadlouho posledním pokusem o zvýšení rozmanitosti Pražské burzy.
Poslední zprávy
- Visa zveřejnila výsledky za 3Q a oznámila rušení 7 % pracovních míst
29.07. 15:25 Fio - Fintech SoFi Technologies reportoval za 2Q nad očekávání a zvýšil celoroční výhled výnosů
29.07. 13:54 Fio - Spotřebitelský koncern P&G zveřejnil výsledky za 4Q, organické tržby stagnovaly
29.07. 13:39 Fio - Výrobce pevných disků Seagate ve 4Q překonal očekávání trhu, pokračuje vysoká poptávka z datacenter
29.07. 12:40 Fio - KLA reportoval výsledky za 4Q, tržby meziročně vzrostly o 15 %
29.07. 11:12 Fio





