Překvapivá ekonomická data v USA
Dnešek byl na ekonomická data v USA bohatý a obchodníci s futures kontrakty na krátkodobou úrokovou míru na euribor a sterling byli opatrnější. Trh byl poměrně klidný, bez větších výkyvů. Zřejmě pozice byly již „připravené“ na odpolední data především o inflaci a maloobchodních tržbách.
Report o maloobchodních tržbách přinesl lepší výsledek než bylo očekávání trhu. Za měsíc červen tržby povyrostly o 1,7 procenta, když analytici očekávali růst o 1 procento. Po květnovém propadu o 0,3 procenta, tak přišel obrat do kladných hodnot. Zlepšující se pracovní trh tak nese své ovoce v podobě „odvážnějších“ nákupů amerických spotřebitelů.
Další důležitý ukazatel, index spotřebitelských cen, zůstal v měsíci červnu beze změny. Jádrová inflace povyrostla o 0,1 procenta.
Ceny futures kontraktů na krátkodobou úrokovou míru na euribor i sterling zareagovaly na data mírným růstem.
Poslední zprávy
- Meta zveřejnila výnosy za 2Q nad odhady, zklamal však jejich výhled na 3Q
30.07. 10:46 Fio - Samsung Electronics vykázal rekordní 2Q tažený paměťmi, mobilní divize je ale poprvé ve ztrátě
30.07. 10:23 Fio - CTP zveřejnilo výsledky za 1H, čistý příjem z nájmu vzrostl meziročně o 12,4 %
30.07. 09:10 Fio - Akciový výhled
30.07. 09:09 Fio - Čistý zisk Erste Group za 2Q 2026 překonal hranici 1 mld. EUR
30.07. 08:58 Fio





