Lufthansa lídrem dnešního dne
Dnešní obchodní den by se dal nazvat všelijak, jen ne nudný.
Akcie se zprvu draly do zelených čísel, aby se v závěru některé propadly hluboko do mínusu. Dnešní "ruletu" vyhrály akcie společnosti Deutsche Lufthansa (15,01,+2,7%), která překvapivě zveřejnila výsledky hospodaření. I přesto, že tržby byly horší než očekávání
a čistý zisk byl pozitivně ovlivněn jednorázovou položkou tzv. tax benefitem , byl díky tomu bezmála dvakrát vyšší než očekávání. A to byla voda na mlýn ( po žalostných výsledcích
některých z konkurentů ) investorům po razantních výprodejích na tomto titulu díky neustále se zvyšujícím se cenám ropy.
Podle mého názoru je titul přeprodaný a mohlo by se mu blýskat na lepší časy. Na opačné straně výsledkové mince dnes zakončily seanci akcie německého energetického obra společnosti EON (22,80,-1,36%), který se potýká v oblasti trhu s plynem se stejnými problémy jako ČEZ tj. není schopen v dlouhodobých kontraktech z Gazpromem dosáhnout nižších cen , které by odrážely aktuální převis nabídky na této komoditě.
Poslední zprávy
- Americký trh na konci týdne výrazně v červeném
30.01. 19:00 Fio - KLA zveřejnila výsledky za 2Q
30.01. 18:00 Fio - Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
30.01. 17:17 Fio - Pražská burza zakončila týden na kladné nule
30.01. 16:31 Fio - Western Digital zveřejnil výsledky za 2Q, přetrvává silná poptávka po pevných discích
30.01. 15:47 Fio





