Lufthansa lídrem dnešního dne
Dnešní obchodní den by se dal nazvat všelijak, jen ne nudný.
Akcie se zprvu draly do zelených čísel, aby se v závěru některé propadly hluboko do mínusu. Dnešní "ruletu" vyhrály akcie společnosti Deutsche Lufthansa (15,01,+2,7%), která překvapivě zveřejnila výsledky hospodaření. I přesto, že tržby byly horší než očekávání
a čistý zisk byl pozitivně ovlivněn jednorázovou položkou tzv. tax benefitem , byl díky tomu bezmála dvakrát vyšší než očekávání. A to byla voda na mlýn ( po žalostných výsledcích
některých z konkurentů ) investorům po razantních výprodejích na tomto titulu díky neustále se zvyšujícím se cenám ropy.
Podle mého názoru je titul přeprodaný a mohlo by se mu blýskat na lepší časy. Na opačné straně výsledkové mince dnes zakončily seanci akcie německého energetického obra společnosti EON (22,80,-1,36%), který se potýká v oblasti trhu s plynem se stejnými problémy jako ČEZ tj. není schopen v dlouhodobých kontraktech z Gazpromem dosáhnout nižších cen , které by odrážely aktuální převis nabídky na této komoditě.
Poslední zprávy
- GE Vernova zveřejnila výsledky za 4Q, nezpracované zakázky vzrostly na 150 mld. USD
28.01. 15:43 Fio - AT&T reportovalo výsledky za 4Q, společnost chce akcionářům do tří let navrátit přes 45 mld. USD
28.01. 13:46 Fio - Vývoj měnových párů: USD posiluje vůči CZK o 0,96 %, USD/CZK 20,29
28.01. 13:22 Fio - Výrobce pevných disků Seagate ve 2Q překonal očekávání trhu na straně tržeb i marží
28.01. 11:40 Fio - Texas Instruments reportoval za 4Q, výhled společnosti je investory vnímán pozitivně
28.01. 11:35 Fio





