Konec jaderné energie v Německu
Nahrazení stárnoucích uhelných elektráren v Německu překročí investice 100 miliard EUR. Německo zřejmě uskuteční svůj plán opustit jadernou energetiku na začátku 20.let tohoto století.
Podle vyjádření agentury Ernst & Young v německé elektrické síti nyní pochází z jaderných elektráren zhruba jedna třetina elektřiny. Agentura zveřejnila studii před summitem o energetice, který kabinet chystá na začátek října 2006. Firmy z oboru by na konferenci chtěly otázku budoucího využití jaderné energie v Německu vyřešit.
Německo musí během 15 let postavit elektrárenské kapacity s produkcí 60 gigawattů, aby nahradilo stará zařízení a vyrovnalo se s potřebou snížit produkci skleníkových plynů. Jde o polovinu současných výrobních kapacit. Pokud by jaderné elektrárny zůstaly v provozu 60 let místo 32 let podle chystaného plánu, vyšly by nové investice do elektráren na 68 miliard EUR.
Autor: Ing. Petr Pelc, Ph.D.
Poslední zprávy
- Denní report - čtvrtek 29.01.2026
29.01. 22:28 Fio - Comcast reportoval za 4Q, růst volných peněžních toků a rekordní růst bezdrátových služeb
29.01. 18:49 Fio - Pražská burza zakončila v červených číslech
29.01. 16:41 Fio - Lockheed Martin zveřejnil výhled na rok 2026 nad očekáváním
29.01. 16:26 Fio - Caterpillar reportoval za 4Q, tržby byly meziročně vyšší o 18 %
29.01. 15:25 Fio





