Ranní komentář pro 28.3.2011
V Asii během obchodování v noci na dnešek zavládla naopak opět negativní nálada, příčinou byly opět zprávy v návaznosti na nedávné zemětřesení, údajně totiž v okolí elektrárny Fukušima byla naměřena zvýšená radiace, což obnovilo na trzích obavy z dopadu havárie této elektrárny na japonskou ekonomiku. Japonský index klesl o 0,60%, korejský Kospi si připsal mírný růst 0,11%.
V neděli se v Německu uskutečnily zemské volby v některých zemích, ty dopadly pro kancléřku Angelu Merkelovou negativně, kdy ztratila většinu v Bádensku-Württembersku, tradiční baště její strany CDU. Celkově vyšla Merkelová z těchto voleb oslabena. Tento výsledek měl dopad také na kurz eura, které v reakci oslabilo. Tímto výsledkem se také posílila pozice odpůrců jaderné energetiky.
Evropské akcie zahajují týden mírným poklesem, několik minut po zahájení obchodování dosahuje německý index DAX cca 6930b., tj. klesá o 0,20%.
V pátek měla proběhnout mimořádná valná hromada společnosti Orco Property Group, nicméně nakonec se tato nekonala, z důvodu nedostatečného počtu účastníků, kdy nebyla překročena požadovaná hranice 50% účasti. Náhradní mimořádná valná hromada se má uskutečnit 28. dubna 2011. Pro akcie Orca tuto zprávu považujeme za neutrální. (Ondřej Moravanský).
Dnes očekáváme:
V 14:30 v USA budou zveřejněny únorové statistiky osobního příjmu a osobní spotřeby a také inflační ukazatel PCE, v 16:00 očekáváme rozjednané prodeje domů a v 16:30 Dallas FED.
Kompletní Ranní komentář pro 28.3.2011 ke stažení
zde.
Poslední zprávy
- Pražská burza navázala na včerejší pokles
28.05. 16:28 Fio - Phreesia reportovala výsledky za 1Q nad očekávání
28.05. 15:52 Fio - Kofola: Pozvánka na telekonferenci k výsledkům 1Q/3M 2026
28.05. 14:20 Kofola ČS a.s. - Colt a Eurenco mají zájem o Explosii
28.05. 11:46 Fio - Salesforce zveřejnil výsledky za 1Q nad odhady, obavy z dopadu AI přetrvávají
28.05. 10:17 Fio





