Optimismus na trzích
Dnešní obchodní seance byla ve znamení růstu. K optimismu pomohlo zveřejnění zápisu 
ze zasedání FEDu, kdy došlo ke shodě na postupu exitu - nejdříve ukončení politiky reinvesticí splatných dluhopisů nakoupených v rámci QE, později zvýšení úrokových sazeb a prodej aktiv.
Index DAX se během dopoledne dostal k 7.400 bodům (+1,34%), zde kulminoval a vyčkával na důležitá makrodata z USA. Žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly mírně lepší, prodeje existujících domů a Philadelphia Fed byly horší.
Nejvíce posilujícím tituly německé burzy byly akcie Commerzbank a Siemens, které posílily okolo 3%. Dnes zveřejnila výsledky společnost SAB Miller. Čistý zisk 2,41 mld. USD vs. oček. 2,49 mld. USD, EBITDA 5,04 mld. USD vs. oček. 4,87 mld. USD. Tržby byly v souladu s očekáváním. I burza v Praze se dnes svezla na vlně optimismu. Index PX zavřel na 1.254 bodech (+0,76%).
Zajímavostí dnešního dne je společnost LINKEDIN (sociální síť) otevírá na 83 USD, oproti ceně úpisu 45 USD, což představuje podstatný nárůst 84%.
Poslední zprávy
-   Makroekonomický výhled pro tento týden: Rozhodnutí Fedu a ECB o sazbách, vývoj HDP napříč regiony
 27.10. 16:59 Fio
-   Smíšený vývoj na pražské burze před státním svátkem
 27.10. 16:28 Fio
-   Výrobce nealkoholických nápojů Keurig Dr Pepper zveřejnil výsledky za 3Q a navýšil celoroční výhled
 27.10. 14:22 Fio
-   Porsche zveřejnilo výsledky za 9M, tržby meziročně klesly o 6 %
 27.10. 11:00 Fio
-   Colt CZ je údajně blízko kontraktu s německou armádou na dodávku pistolí
 27.10. 09:42 Fio






