Ropa oslabila kvůli zpomalující ekonomice
Ropa se včera dostala nejníže za více než 4 měsíce krátce po zveřejnění dat, která poukazují na nižší spotřební výdaje v USA v předchozím měsíci. Slabší ekonomika automaticky znamená i slabší poptávku po energiích. Negativně je vnímána i zpráva z předchozího týdne, podle které International Energy Agency bude v tomto týdnu dávat do oběhu více ropy se strategických zásob. K tomu dojde především z důvodu výpadku zásobování ze strany Libye. Srpnová ropa na CME včera oslabila o 55 centů na 90,61 USD za barel.
Poslední zprávy
- Denní report - pátek 26.06.2026
26.06. 22:25 Fio - Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
26.06. 16:25 Fio - Akciový výhled
26.06. 09:06 Fio - Denní report - čtvrtek 25.06.2026
25.06. 22:06 Fio - Zámoří končí smíšeně
25.06. 22:00 Fio





