Ranní komentář pro 8.7.2011
Obchodování v Asii bylo smíšené a konečný výsledek se víceméně potkal s nulou. Čína posunula blíže termín zveřejnění inflace už na noc z dneška na zítřek (3:30 našeho času). V Japonsku byl pak částečným důvodem k radosti komentář ministra financí o úspěšném překonávání následků březnového zemětřesení.
Dnešní německé vydání Financial Times uvádí, že dozorčí rada RWE se má mimořádně sejít na začátku srpna, aby diskutovala možné vydání nových akcií společnosti RWE. My dodáváme, že RWE je vysoce zadluženou utilitou, která je nyní nucena prodávat některá aktiva a možnost navýšení kapitálu by pro trhy nebyla úplným překvapením. Na druhou stranu lze v případě potvrzení těchto zpráv očekávat negativní reakci trhu. (Marek Hatlapatka)
Společnost ČEZ bude mít podle svého finančního ředitele Martina Nováka dostatek hotovosti na financování dostavby JE Temelín a v případě potřeby si vystačí i bez využití cizího kapitálu. S tím souhlasíme, nicméně si myslíme, že ČEZ ve skutečnosti využije kombinaci vlastních a cizích zdrojů kvůli optimalizaci kapitálové struktury a nákladů kapitálu. Vzhledem k tomu, že ČEZ disponuje značnou dluhovou kapacitou (aktuálně 60-80 mld. CZK), otazníky pro dostavbu JET nevidíme v oblasti financování stavby, jako spíše v oblasti politické. (Marek Hatlapatka)
Akcie výrobce nákladních automobilů MAN mohou dnes reagovat mírně negativně na vyjádření americké banky Morgan Stanley o prodejích nákladních automobilů v Brazílii. Banka očekává pokles prodejů i více než 30% v příštím roce. Vzhledem k tomu, že MANu plyne z Jižní ameriky podstatná část tržeb (přibližně polovina), bude mít podle nás tato informace negativní vliv na ocenění společnosti a to i přesto, že MS zmiňuje tyto předpoklady jako již částečně do ceny akcie započítané.
Dnes očekáváme:
Z makrodat to budou pouze payrolls (počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělství, v soukromém sektoru a v průmyslu) v USA ve 14:30.
Kompletní ranní komentář ke stažení
zde. (76,84 KB)
Poslední zprávy
- Projekce hospodaření Moneta Money Bank za 4Q 2025
30.01. 11:55 Fio - Visa zveřejnila výsledky za 1Q, objem plateb po očištění o měnové vlivy vzrostl
30.01. 11:36 Fio - Výrobce flash pamětí SanDisk překonal ve 2Q všechna očekávání, neuvěřitelný růst akcií pokračuje
30.01. 11:02 Fio - Apple vykázal nejvyšší růst tržeb v 1Q za více než čtyři roky, tažen segmentem iPhonů
30.01. 10:34 Fio - Akciový výhled
30.01. 09:00 Fio





