Ranní komentář pro 11.7.2011
Dnešní začátek obchodního dne v Evropě je negativní (DAX -0,8%), bezpochyby k tomu kromě výše zmíněných faktorů přispívá také inflace v Číně. Ta se v červnu zvýšila na 6,4% místo očekávaných 6,2%, což je špatná zpráva pro ty investory, kteří očekávají volnější měnovou politiku čínské centrální banky ve druhé části letošního roku.
Dnes ráno zveřejnila prodejní výsledky za 1H skupina AAA Auto. Meziroční nárůst celkových prodejů o 18,1% zajistilo z větší části i toto pololetí Slovensko (+24,5%), český trh zaznamenal růst o 15,9%. Prodejní výsledky v této rovině pro nás nejsou velkým překvapením. Z podstatné většiny je zajistila skvělá prodejnost v prvním kvartále (+37,2%). V tom druhém již došlo ke zklidnění a přiblížení čísel těm loňským. Performance za 2Q tak vychází na 3,7%. Zpomalení růstu po 1Q bylo očekáváno. Zprávy hodnotíme pro titul jako neutrální. (Jan Roh)
Australská vláda chce zdanit 500 největších místních znečišťovatelů životního prostředí speciální daní z vypuštěných emisí CO2. Cena jedné emitované tuny emisí by byla 23 AUD (17,4 EUR/t), daň by měla být zavedena v roce 2012, každoročně se zvyšovat o 2,5% a od roku 2015 by měla být nahrazena systémem obchodování s emisními povolenkami a lá EU. Zdanění by se týkalo také velkých těžařů uhlí s potenciálním možným pozitivním vlivem na ceny této komodity. To by bylo pozitivní pro NWR, situaci budeme dále sledovat.
Dnes očekáváme:
Dnes není na programu zveřejnění žádného významného makroekonomického údaje. Po závěru obchodního dne na Wall Street bude reportovat (tradičně jako první firma) své kvartální výsledky hospodaření společnost Alcoa.
Celý ranní komentář ke stažení
zde. (76,74 KB)
Poslední zprávy
- Microsoft zveřejnil výsledky za 4Q výrazně nad očekáváním, růst Azure zrychlil na +43 % meziročně
30.07. 12:47 Fio - Starbucks zveřejnil výsledky za 3Q a zvýšil výhled na fiskální rok 2026
30.07. 11:40 Fio - Meta zveřejnila výnosy za 2Q nad odhady, zklamal však jejich výhled na 3Q
30.07. 10:46 Fio - Samsung Electronics vykázal rekordní 2Q tažený paměťmi, mobilní divize je ale poprvé ve ztrátě
30.07. 10:23 Fio - CTP zveřejnilo výsledky za 1H, čistý příjem z nájmu vzrostl meziročně o 12,4 %
30.07. 09:10 Fio





