2x Unipetrol, Telefónica O2 a CME aneb včerejší smršť investičních doporučení
Pražská burza včera vzdorovala zahraničnímu sentimentu, když hybným impulzem byla série nových investičních doporučení. Dle monitoringu, který Česká kapitálová informační agentura provádí, totiž byly publikovány hned 4 analytické reporty. Server iPOINT proto přináší jejich přehled.
Jako první se o slovo přihlásilo analytické duo KBC Securities/Patria Finance, které se zaměřilo na akcie Unipetrolu. Zatímco koncem srpna došlo ke snížení cílové ceny na 224,10 Kč na akcii při současném snížení investičního doporučení na stupeň „hold“, nyní bylo posunuto opět zpátky. „Náš názor na Unipetrol je optimističtější, nižší cena ropy snížila ceny zásob evropských petrochemických společností, což snižuje tlak na marže“, uvedla společnost s tím, že dle jejich očekávání by se petrochemický cyklus příští rok měl dostat ze svého dna, což bude kompenzovat nižší marže downstreamu Unipetrolu.
Více informací na iPOINT: http://ipoint.financninoviny.cz/2x-unipetrol-telefonica-o2-a-cme-aneb-vcerejsi-smrst-investicnich-doporuceni.html
Poslední zprávy
-   Konferenční hovor Erste Group k výsledkům za 3Q: Akvizice Santander Bank Polska jde podle plánu
 31.10. 15:38 Fio
-   Chevron reportoval výsledky hospodaření za 3Q, segment downstream byl ziskový, upstream nikoliv
 31.10. 15:22 Fio
-   Exxon Mobil zveřejnil tržby za 3Q nad odhady a zvýšil čtvrtletní dividendu o 4 %
 31.10. 13:59 Fio
-   Apple zveřejnil výsledky za 4Q a silný výhled na prosincové čtvrtletí
 31.10. 11:44 Fio
-   Amazon překonal ve 3Q očekávání, růst AWS zrychlil na nejvyšší úroveň od roku 2022
 31.10. 11:13 Fio






